Moda


Moda zmienna jest, to ewidentne. Fasony pojawiają się, mijają i znowu powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w dziewiątej dekadzie ubiegłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie można zobaczyć ów fason.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo obfite marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znowu widać ten trend.

https://dantex-moda.pl