Wskazówki tyczące makijażu brwi

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany rejon  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka tworzy eksperta. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, kiedy już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim zabierzesz się za nabywanie i testowanie tych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Przetestuj również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Kolor

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest stosowanie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie otrzymujemy ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli wszelako już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą defekty naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *