Kapitalne własności lawendy

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła niemałą popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim cudne kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są doskonałym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *